AKP’nin Manipülasyon Sefaleti: Rize’deki Direniş ”Biden’in Karadeniz Planı”ymış

Manipülasyonda sınır tanımayan AKP aklı, sırf Cengiz İnşaat kâr etsin diye iş makineleriyle askerlerle köylünün karşısına dikilip doğa katliamı yapmaya çalışırken direnen köylüleri 'Biden'in Karadeniz planını' HDP eliyle hayata geçiren ajanlar olarak gösteriyor!

featured

RİZE – AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, Rize İkizdere’de yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin direnişini ABD’nin HDP eliyle yönlendirdiğini iddia etti.

Cengiz İnşaat’ın Rize İkizdere’de bulunan İşkencedere Vadisi’nde yapmak istediği taş ocağı çalışmalarına karşı günlerdir direnişte olan köylülerin eylemi AKP tarafından hedef gösterildi.

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, doğa nöbeti tutan ve Cengiz İnşaat’a ait iş makinelerinin önünde duran köylülerin eyleminin HDP üzerinden ABD Başkanı Joe Biden tarafından yönlendirildiğini öne sürdü.

Twitter hesabı üzerinden “Biden’in Karadeniz Planını Deşifre Ediyoruz” başlığıyla bir dizi iddiada bulunan Külünk şu ifadeleri kullandı:

“Biden Türk siyasetini HDP üzerinden manipüle etmek istiyor. ABD sadece Suriye’de PKK-PYD’ye silah yığmıyor; aynı zamanda HDP’ye de bilgi, plan yığıyor…

Hatta CHP’nin HDP’ye mahkum olma sebebi de ABD’nin HDP ısrarıdır. Dolayısıyla HDP İzmir milletvekili Murat Çepni 2-3 gündür, İkizdere’de lojistik bölge inşası için alt yapı oluşturulmak amacıyla çalışılan alanda ilgili çalışmalari engelleyip, siyasi poziyon oluşturmak için vatandaşlarımızı tahrik ederek provakasyon çabasında olmasını bu büyük fotoğraf içinde okumak gerekir.

Ayrıca bölgenin en önemli ticari yatırımlarından biri olan ve yeni ipekyolu kurgusunda stratejik bir önem taşıyan Rize-İyidere Lojistik Bölgesi çalışmasını aynı 3. Havalimanında olduğu ve diğer büyük stratejik projelerde olduğu gibi, sekteye uğratabilme kastıyla, çevrecilik konseptinde bir kalkışma organize etmenin kısık ateşte provası yapılmaktadır. Hatırlatmak isteriz ki kısık ateşte pişirilen ve içinde başta Biden-HDP iş birliği olan ve ülkenin geleceğine büyük katkısı olan hizmetlerin durdurulmasına yönelik hiçbir provakasyona müsaade etmeyeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!