14 Kasım Koronavirüs Tablosu: 189 Ölüm

Sağlık Bakanlığı’nın 14 Kasım’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 346 bin 642 testten 21 bin 624'ü pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 189 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 20 bin 550 olarak açıklandı. Türkiye ortalamasının yüzde 79.95'e ulaştığı 2. doz aşılamada Ordu birinci sırada, Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor.

featured

ANKARA – Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 83,9 aşılama oranıyla Ordu birinci sırada yer alıyor. ‘Mavi iller’ listesinde Ordu’yu sırasıyla Amasya, Muğla, Osmaniye, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Burdur izliyor. Yüzde 55,1 aşılama oranı ile Şanlıurfa ise son sırada bulunuyor.

2. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 81,0 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 78,8 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 73,3 ile İstanbul yer alıyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka tablosunu sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Bingöl, Ağrı: Bu 9 ildeki aşılanma oranını yükseltmek için aşı olan herkesten İKNA DESTEĞİ istiyoruz. Aşıyı teşvik amacıyla tanıdıklarınızla irtibata geçin. Aşılanmanın artmasına, kararsızlığın aşılmasına yardımcı olun.”

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!