Ülkü Ocakları İstedi, Valilik İlkay Akkaya Konserini Yasakladı

Sanatçı İlkay Akkaya, 31 Ekim'de Bursa'da gerçekleştireği konserinin yasaklanmasına gerekçe olarak Ülkü Ocakları tarafından Bursa Valiliği'ne yapılan başvurunun dilekçesini paylaştı.

featured

BURSA – Sanatçı İlkay Akkaya’nın geçtiğimiz 31 Ekim’de Bursa’da gerçekleştireği konseri Nilüfer Kaymakamlığı tarafından yasaklanmıştı. İlkay Akkaya, bugün yaptığı bir paylaşımda konserinin yasaklanmasına gerekçe olarak Ülkü Ocakları tarafından Bursa Valiliği’ne yapılan başvurunun dilekçesini paylaştı.

26 Ekim 2022 tarihli Nilüfer Ülkü Ocakları Başkanı imzalı dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

“Ülkü Ocakları Nilüfer İlçe Başkanlığı olarak Nilüfer ilçemizde  31.10.2022 tarihinde düzenlenecek sözde sanatçı İlkay Akkaya’nın konserinin iptalini talep ediyoruz. Adı anılan bu sanatçı terör örgütünün propagandasını yapmakla, terör örgütü liderinin fotoğrafının altında poz vermekte ve öldürülen terör örgütü mensuplarının resimlerini paylaşarak anmaktadır. Ceylan ilçesinde gerçekleşecek konseri, Mersin ve Mardin konserleri ilgili kaymakamlık ve valilik tarafından iptal edilmiştir. Gereğin ivedilikle yapılmasını arz ederim.”

Sanatçı İlkay Akkaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘Bu dilekçeye istinaden konser yasaklamak nasıl da zavallı bir durum.’ ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!