Standart Profil’de Üretimi Durduran İşçilerin Eylemi Sürüyor

Manisa'da Petrol-İş'in örgütlü olduğu Standard Profil fabrikasında ücretlerin ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için üretimi durduran işçilerin eylemi devam ediyor.

featured

MANİSA – Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Standard Profil fabrikasında hakları için üretimi durduran işçilerin işyerini terk etmeme eylemi devam ediyor.

Petrol-İş Manisa Şubesinin örgütlü olduğu Standard Profil’de 1300 civarında işçi, iş sağlığı ve güvenliği önlemleri ve insanca çalışma koşulları için, düşük ücrete karşı üretimi durdurarak işyerini terk etmeme eylemi başlattı.

Üç vardiya şekilde çalışan işçiler, işyerini terk etmezken, sabah saatlerinde fabrika bahçesinde bir araya gelerek alkış ve ıslıklar eşliğinde yürüyüş yaptı.

İşçiler sık sık, “Direne direne kazanacağız”, “Standard işçisi köle değildir”, “Direne direne direnişten zafere”, “İşçiyiz, haklıyız, kazanacağız” sloganları attı.

İşçiler, talepleri kabul edene kadar direnişe devam edeceklerini söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!