Sokak Röportajı Yapan YouTuber’lara Gözaltı

Sokak röportajı yapan YouTube kanalları Kendine Muhabir, İlave TV ve Sade Vatandaş hesaplarının sahiplerine gözaltı kararı çıktı. Hasan Köksoy, Arif Kocabıyık ve kameramanı Turan Kural gözaltına alındı.

featured

İSTANBUL – Ana akım medyayı neredeyse tamamen kontrolüne alan siyasi iktidira karşı gerçeklerin duyurulabilmesi için sosyal medya ve youtube gibi internet ortamları önemli rol oynuyor. Sokak röportajları özellikle sokağın anlık tepkilerini kendi doğallığında ulaştırması bakımından son yıllarda trend oldu.

Siyasi iktidar, her alanda olduğu gibi internet ortamında da bağımsız ve muhalif görüşlerin ifade edilmesine karşı saldırgan tutumunu sürdürüyor. Bu bağlamda sokak röportajları yapan Kendine Muhabir, İlave TV ve Sade Vatandaş hesaplarının sahiplerine gözaltı kararı çıktı. Hasan Köksoy, Arif Kocabıyık ve kameramanı Turan Kural gözaltına alındı.

Gözaltıların gerekçesine dair henüz resmi bir açıklama yapılmazken Hasan Köksoy’un eşi gözaltıların gerekçesinin AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci olduğunu bildirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!