Patates ve Soğanlarla Gerici Vakıflara Promosyon Kıyağı

Gebze Belediyesi’nin patates soğanları, tarikatçı 'Huzur Gönüllüler Eğitim Vakfı' eliyle yurttaşlara vakıf tarafından veriliyor gibi dağıtıldı.

Unknown-1536x864
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Geniş halk kitlelerini patates, soğana muhtaç edip tarım politikalarıyla çiftçiliği bitme noktasına getiren siyasi iktidar, çiftçinin satamadığı ürünü alıp dağıtarak siyasal çıkar devrişirmeye çalışmıştı. Ne var ki, bunu dahi ‘usule’ uygun yapmayan iktidar, belediyeleri eliyle tarikatçılara patates soğan ile promosyon yapma fırsatı sundu.

Gebze Belediyesi’ne teslim edilen patates soğanlar tarikat çalışmalarıyla bilinen ‘Huzur Gönüllüler Eğitim Vakfı’ tarafından dağıtıldı. Görüntüleri kamuoyu ile paylaşan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, ‘Gerekli soruşturmanın başlatılması için vatanın çıkarlarını cemaatlerin çıkarlarından önde tutan tüm devlet insanlarına çağrıda bulunuyorum‘ dedi.

Gebze Belediyesi’nin vatandaşa dağıtılmak üzere teslim aldığı patates ve soğanların, tarikat çalışmalarıyla bilinen Huzur Gönüllüler Eğitim Vakfı’nın araçlarına yüklenerek dağıtıma çıkartıldığı görüntüler ortaya çıktı ve büyük tepki topladı.

Gebze Belediyesi’ne ait soğan ve patates yüklü kamyonet, Darıca ilçesindeki Huzur Gönüllüler Eğitim Vakfı otoparkına çekildi, patates ve soğan çuvalları vakıfa ait araçlara yüklendi. Huzur Gönüllüler Eğitim Vakfı yöneticileri teslim aldıkları çuvalları Darıca ilçesindeki vatandaşlara vakıf tarafından destek sağlanmışçasına dağıttı.

Görüntüleri kamuoyu ile paylaşan CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, ‘Halkımızı ücretsiz soğana, patatese mahkum edenler, dağıtım işini de lütufmuş gibi gösterenlerin tarikat aşkları, cemaat sevdaları hala bitmedi. Belediyenin yapması gereken dağıtım işini nasıl tarikat eline bırakırsınız? Darıca İlçe Başkanımız Gökhan Aktaş ve Gebze İlçe Başkanımız Gökhan Orhan’a vatandaşlarımızın ulaştırdığı bu görüntüleri kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Devlet hizmetini tarikatlara, cemaatlere mal etmek nasıl bir akıl tutulmasıdır? Bunun en acı sonuçlarını da milletimiz 15 Temmuz’da yaşamadı mı? Hala akıllanmadınız mı? Bu görüntülerle ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından gerekli soruşturmanın başlatılması için tüm yetkililere, vatanın çıkarlarını cemaatlerin çıkarlarından önde tutan tüm devlet insanlarına çağrıda bulunuyorum‘ diye konuştu.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!