00:28

Kartonsan İşçileri Greve Çıkıyor

Selüloz – İş Sendikası Kocaeli Şubesinin örgütlü olduğu Kartonsan fabrikasında greve saatler kaldı. Sürpriz bir gelişme olmazsa Kartonsan’da grev başlayacak

KOCAELİ – Selüloz – İş Sendikası Kocaeli Şubesinin örgütlü olduğu Kartonsan fabrikasında toplu iş sözleşmesi krizi sürüyor. Sendika ve işveren tarafı, 170 işçiyi ilgilendiren sözleşme görüşmelerinde ücret noktasında bir anlaşma sağlayamadı.

6 AY-YILLIK TARTIŞMASI

Sendika, işveren tarafından 2 yıllık sözleşmenin ücret zamlarını 6 aylık biçimde talep etti. Ancak işveren tarafı bu talebi kabul etmedi, zammı yıllık vermek istedi. Brüt 10.800 TL maaş alan işçilerin ücretlerine sendika ilk 6 ayda yüzde 74’lük bir zam talebi yaptı. Ancak işveren yıllık bazda yüzde 85 zam teklif etti. Fakat görüşmelerde anlaşma sağlanamadı.

BU AKŞAM ÇOK ÖNEMLİ

Bunun üzerine Selüloz İş Sendikası grev kararı almıştı. Grev kararının üzerinden üç hafta geçmesine rağmen hala bir anlaşma sağlanamadı. Eğer bu akşam işveren tarafı yarına kadar sözleşmenin imzalanması noktasında bir adım atmazsa Kartonsan işçisi greve çıkacak.

GENEL BAŞKAN DA GELİYOR

Selüloz İş Sendikası Genel Başkanı Aydın Parlakkılıç yarın Kartonsan’a gelerek grevi başlatacak. Ancak bu akşam çok önemli. Eğer işveren tarafı adım atarsa grev konusu da ortadan kalkacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!