İZBB’de İşten Çıkarılan Taşeron İşçilerden Direniş Mesajı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde işten çıkarılan işçiler, belediye önündeki eylemlerinde, "Bu direniş, hakkımızı alana kadar sürecek" mesajı verdi.

featured

İZMİR – İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne (İZBB) bağlı taşeron firmada çalışırken, 21 Temmuz’da işten çıkarılan evde bakım ve sağlık işçileri, belediye binası önünde açıklama yaptı. “Taşeron zulmüne son, işimizi geri istiyoruz” ve “Çürük elmalar haklarını istiyor” pankartlarının açıldığı açıklamada, “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Susmuyoruz, korkmuyoruz, hakkımızı istiyoruz” ve “Evde bakım işçisi köle değildir” sloganları atıldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Toplumsal Özgürlük Partisi de işçilere destek verdi.

‘BEKLEMEYECEĞİZ’

İşçilerden Sevgi Esen, 5 yıl boyunca çalıştıkları işlerinde yetkili personelin mobbingine ve etnik ayrımcılığına maruz kaldıklarını söyledi. “Şimdi de taşeron zulmünün son bulması için mücadele veriyoruz” diyen Esen, Belediye Başkanı Tunç Soyer’in verdiği sözü tutmadığını belirtti. Esen, eylemlerinin polis ve zabıtaların saldırılarıyla engellenmeye çalışıldığına işaret ederek, “Eylemimize son vermemiz için, etkili oldukları kanalları kullanarak baskı ve tehditlere giriştiler. ‘Bize çözüm üretin, baskıyla bu iş çözülmeyecek. Zabıta ve polis bu işi çözmeyecek. Bizi işten siz çıkardıysanız çözüm üretin’ diyoruz. 5 yıl büyükşehir hizmet üretmiş onurlu işçileriz. İşimizi, hakkımızı geri almak için mücadele ediyoruz. Baskılar, tehditler bizi yıldıramaz. Açlık ve yoksulluk beklemiyor. Kira, faturalar, mutfak beklemiyor. Kış, kıyamet beklemiyor. Biz de beklemeyeceğiz, direneceğiz. Bu direniş hakkımızı alana kadar sürecek” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!