Şok Marketlerde Denetim Cezaları İşçilere Ödetiliyor!

Artan denetimden kaçmanın formülünü cezaları işçilere ödemekte bulan Şok market işçilerine seslenen Mağaza Market-Sen, örgütlenme ve birlikte mücadele çağrısı yaptı.

featured

ANKARA – Şok market patronları, son günlerde artan denetimlerden kaçmanın formülünü cezaları işçilere ödetmekte buldu. İşçilere zorla “muvafakatname” imzalatan Şok market yöneticileri, yüksek fiyatlı ve son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin tüm sorumluluğunu işçilere yıkıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan, Mağaza-Market Sen, kendilerine ulaşan işçilerin birlikte mücadeleye başladıklarını kaydetti. Şok market işçilerine çağrı yapan sendika, bu haksızlığa ancak örgütlü mücadele ile son verilebileceğini kaydetti.

Sendika, “Bir söz de başta Murat Ülker olmak üzere, tüm Şok market patronlarına: Enflasyonun, artan fiyatların asıl sorumlusu olan iktidar karşısında suspus kesilip, sorumluluğunuzu işçilere yıkamazsınız. Siz iktidarla kapalı kapılar arkasında anlaşıp sorumluluktan kaçıyorsanız, işçilerin ürettiği karlardan da elinizi çekeceksiniz. Hiçbir market işçisi yalnız değildir. Mağaza-Market Sen’e ulaşın, patronların, patron temsilcilerinin karşısında var olan birliğimizi daha da büyütelim” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!