Kantin Zammına Karşı Üniversitedeki Ücretsiz Çay-Kahve Standına Özel Güvenlik Saldırdı

İzmir’deki Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ), kendilerini Özgürlükçü Gençlik olarak tanımlayan bir grup öğrenci, kantinde satılan ürünlere gelen zamları protesto etti. Ücretsiz çay ve kahve dağıtmak amacıyla dayanışma masası kuran öğrencilere özel güvenlikçiler saldırdı. Öğrenciler ile üniversitenin özel güvenlikçileri arasında arbede yaşandı.

featured

Türk lirasındaki rekor değer kaybının ardından peş peşe gelen zamlar, İzmir’deki üniversite öğrencilerinin tepkisini çekti. DEÜ’de öğrenim gören ve kendilerine Özgürlükçü Gençlik adını veren bir grup öğrenci, kantindeki artan fiyatları protesto etti. İhtiyaçlarını karşılamakta zorlandıklarını belirten öğrenciler, ücretsiz çay ve kahve dağıtmak için kantine dayanışma masası kurdu. Ancak kurulan masa, kısa süre sonra üniversitenin özel güvenlik personeli tarafından dağıtıldı. Öğrenciler ile özel güvenlikçiler arasında arbede yaşandı. Üniversiteliler, müdahaleyi ve zamları alkışlarla protesto etti.

Protesto sırasında güvenlik görevlilerinin öğrencilerin görüntü almasını engellemeye çalıştığı anlar dikkati çekti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!