İzmir Büyükşehir Belediyesi İşçilerinin Direnişi Sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İZBB) bünyesinde taşeron firmada çalışırken işlerinden çıkarılan evde sağlık ve bakım işçilerinin, İZBB Kültür Park önündeki direnişi 11. gününde.

featured

İZMİR – İşçiler adına açıklama yapan Sevgi Esen, 11 gündür işlerine dönmek için direndiklerini belirterek, taşeronun zulmünde, güvencesiz ve ağır iş yükü altında değil, güvenceli ve sosyal haklara sahip olarak çalışmak istediklerini söyledi. Esen, “Miting meydanlarında, kamuoyuna söylenen ‘Taşeronu kaldıracağız’, ‘Taşerona hayır!’ sözlerinin bizim için karşılığının olmasını bekliyoruz! Ama tam tersini yaşıyoruz! 11’inci günümüzde bizlere verilen ‘Sizin işbaşı yapmanız için çalışma yapıyoruz’ sözleri tutulmuyor! Büyükşehir Belediyesi sorumluluktan kaçıyor ve bizi oyalıyor” dedi.

Esen, 33 kişinin, güvenceli koşullarda iş başı yapana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti.

Eylem, “Ekmek onur adalet, işimizi geri istiyoruz”, “Akraba değil emekçiyiz”, “Direne direne, direnişten zafere, evde bakım işçisi köle değildir” sloganlarıyla sona erdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!