İtirazlara Rağmen Kanal İstanbul Projesi’nin Temeli 26 Haziran’da Atılacak!

İktidarın tüm itirazlara ve uyarılarına rağmen vazgeçmediği Kanal İstanbul Projesi'nin temeli 26 Haziran'da atılacak.

kanalistanbulprojesi-temeltarihi
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Bilim insanlarının ve uzmanların tüm uyarılarına rağmen İstanbul’u yok edecek ve yıkıcı etkisi Karadeniz’in kıyı ülkelerine kadar ulaşacak olan Kanal İstanbul Projesi’nin başlama tarihi açıklandı.

HaberTürk Muhabiri Esra Nehir’in aktardığına göre, Kanal İstanbul’un temeli 26 Haziran’da atılacak. Projenin 7 yıl sürmesi bekleniyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 27 Nisan 2011’de “çılgın proje” olarak açıkladığı Kanal İstanbul 45 kilometre uzunluğa, 21 metre derinliğe, 275 metre taban genişliğine, en dar yerinde 360 metre su yüzeyi genişliğine sahip olacak. Kanal’ın iki yakasına ise toplam 500 bin kişilik bir şehir kurulacak.

Kanal İstanbul projesi kapsamında, Küçükçekmece Gölü – Sazlıdere Barajı – Terkos Doğusunu takip eden Kanal Koridorunun yaklaşık 6 bin 149 m’lik kısmı İstanbul ili, Küçükçekmece ilçesi sınırları içerisinde, yaklaşık 3.189 m’lik kısmı İstanbul ili, Avcılar ilçesi sınırları içerisinde, yaklaşık 6 bin 061 m’lik kısmı İstanbul ili, Başakşehir ilçesi sınırları içerisinde ve kalan yaklaşık 27 bin 383 m’lik kısmı ise İstanbul ili, Arnavutköy ilçesi sınırları içerisinde yer alıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!