İranlı Öğretmen Ülkesindeki Protestolara Dikkat Çekmek için İntihar Etti

Fransa'nın Lyon kentinde yaşayan İranlı göçmen 38 yaşındaki Muhammed Muradi, ülkesindeki Mahsa Amini protestolarına dikkat çekmek için intihar etti. İntiharından önce bir video kaydeden Muradi, "Bu bir meydan okuma" diyor.

featured

Fransa’nın Lyon kentinde yaşayan İranlı göçmen 38 yaşındaki Muhammed Muradi, bir süredir Mahsa Amini protestolarıyla sarsılan ülkesindeki duruma dikkat çekmek için intihar etti.

Muhammed Muradi, intihar etmeden önce kendisini attığı Rhone Nehri önünde bir video çekti.

EŞİYLE LYON’DA YAŞIYORDU

İran uyruklu 38 yaşındaki Muhammed Muradi, 2019 yılından bu yana eşiyle birlikte Lyon’da yaşıyordu. Tarih öğretmeni olan Muradi aynı zamanda bir restoranda çalışıyordu.

Lyon Başsavcılığı yaptığı açıklamada, “İntihar hipotezini doğrulamak için, özellikle ilgili kişi tarafından yayınlanan mesajlar ışığında, ölüm nedenlerine yönelik bir soruşturma başlattığını” duyurdu.

Muradi, intihar etmeden önce sosyal medyada yayınladığı Farsça ve Fransızca iki dakikalık bir videoyla, ülkesinin “İslami hükümeti” tarafından işlenen şiddeti kınamak için Rhone nehrine atlayarak intihar edeceğini açıklıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!