İkizdere’de Asker, Polis Yetmedi: Valilik Eylem Yasağı Getirdi

Rize Valiliği, Cengiz Holding’in İşkencedere Vadisi’nde açılmak istenen taş ocağına karşı protestoların sürdüğü İkizdere ilçesinde her türlü eylem ve etkinliği 15 gün süreyle yasakladı.

featured

RİZE – Rize Valiliği, Cengiz İnşaat’ın taş ocağına karşı protestoların sürdüğü İkizdere’de her türlü eylem ve etkinliği on beş gün süreyle yasakladı.

Valilik, İkizdere ilçe sınırları içinde “farklı kesimler arasından gerilim yaşanmasının önlenmesi, milli birlik ve beraberliğimizi zedeleyici provokatif eylemlerin önüne geçilmesi, kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, koronavirüs salgınına karşı halk sağlığının korunması” gerekçesiyle yasak kararının alındığını belirtti.

Söz konusu kararla, İkizdere ilçe sınırları içinde “yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi, stant açma, çadır kurma, açık ve kapalı yer toplantısı yapma, yüksek sesli yayın yapan araçlar ile konvoy düzenleme, imza kampanyası, konser, şenlik ve miting düzenleme, el ilanı, bildiri ve broşür dağıtma, afiş ve poster asma, toplu karşılama ve uğurlama, basın açıklaması yapma vb. “ etkinlikler 15 gün süreyle yasaklanıyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!