İkizdere Köylüleri İmza Kapmanyasına Destek İstiyor

Günlerdir vadilerine kurulmak istenen taş ocağına karşı direnen İkizdereliler, projenin iptali için imza kampanyası başlattı. Köylüler imza kampanyasına destek çağrısında bulundu.

featured

RİZE – İktidara yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat’ın doğayı katlederek vadilerine taş ocağı yapma girişimine karşı günlerdir direnişte olan Rize’nin İkizdere sakinleri, imza kampanyası başlattı.

‘Ağaçlarımızı, ormanımızı, suyumuzu, toprağımızı, nefesimizi korumak için burdayız’ diyen İkizdereliler, ‘Taş ocağına geçit vermeyeceğiz. Her türlü jandarma müdahalesine, biber gazına rağmen buradayız. Yaşam alanlarımızı savunuyoruz. Burada Cengiz Holding’in yapmak istediği taş ocağı için yüzbinlerce ağaç kesilecek. 75 yıl boyunca faaliyet gösterecek, 150 futbol sahası büyüklüğündeki taş ocağını istemiyoruz ve sonuna kadar direneceğiz’ açıklaması yaptı.

‘SESİMİZİ ÇOĞALTIN’

‘Sizler de lütfen imzalayıp paylaşarak sesimizi çoğaltın’ çağrısı yapılan açıklamada, ‘Çocuklarımızın, torunlarımızın da bu doğallığı görmesini istiyoruz. Siz de çocuklara taş değil, temiz doğa, temiz hava bırakmak istiyorsanız, kampanyamıza destek verin. Taş ocağı projesinin iptalini talep ediyoruz’ denildi.

İmza kampaynasına katılmak için tıklayın

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
İkizdere Köylüleri İmza Kapmanyasına Destek İstiyor
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!