ADAPAZARI – Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün, Adapazarı’ndaki evine silahlı saldırı düzenlendiği bildirildi.

Söz konusu saldırıyı, Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan sosyal medya hesabından duyurdu.

‘Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız ve Sakarya eski milletvekilimiz Sn. Ayhan Sefer Üstün’ün, Adapazarı’ndaki evine saat 11:30 sularında ‘silahlı saldırı’ düzenlenmiştir” diyen Özcan, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

Kendini S.A. olarak tanıtan saldırgan, emniyet kayıtlarına göre geçmişte benzer olaylara karışmış çete suçlarından sabıkası olan ve intihara meyilli bir şahıstır. Saldırı Sn. Üstün’ün komşuları tarafından ihbar edilmiş bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik birimlerimiz şahsı gözaltına almıştır. Saldırganın aynı zamanda kendisini ihbar ettiği de anlaşılmıştır. Olay anında Sn. Üstün ve ailesi şehir dışında olduğu için herhangi bir zarar görmemiştir.

Söz konusu hadise ile ülkemizin geldiği noktayı, artık kimsenin can ve mal güvenliğinin kalmadığını büyük bir üzüntüyle tekrar görüyoruz. Türkiye’de temiz siyaset ve güvenli gelecek ilkesiyle çıktığımız yolda, çetelerin ve yönlendirdikleri kriminal kişilerin korkutmaya ve sindirmeye yönelik bu saldırıları bizleri yıldıramayacak. Sayın Üstün’e tekrar geçmiş olsun diyor, bu alçak saldırıyı şiddetle kınıyoruz.’

İlgili Haber:  TAYAD: ‘Polisin, Eren Yılmaz’ın Yoğun Bakım Odasına Girmesinden Tedirginiz’