FHKC’den Küresel İntifada Çağrısı

Küresel intifada çağrısı yapan FHKC, "Refah, siyonist işgalcilere mezar olacak, burada düşmanı birçok sürpriz bekliyor" dedi.

featured
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Filistin Halk Kurtuluşu Cephesi Merkezi Medya Ofisi, küresel intifada çağrısı yaptı. Siyonist İsrail, ateşkesi reddetmesinin ardından işgal ordusu Refah’a saldırı başlatmıştı. FHKC, Filistin halkının her yerdeki destekçilerine ve dünya çapındaki dayanışma hareketlerine, üniversitelerle sınırlı kalmayan, tüm sendikalara, kurumlara, Arap, Filistinli ve İslami topluluklara, işgale karşı boykot hareketlerini de kapsayan geniş kapsamlı ve şiddetli bir küresel intifadaya, meydanlara ve sokaklara çıkmaya çağırdı.

‘REFAH SİYONİST İŞGALCİLERE MEZAR OLACAK’

FHKC, “Refah şehrine yönelik devam eden acımasız bombardıman, direnişi baskı altına almaya ve halkımıza diz çöktürmeye yönelik başarısız bir girişimdir. Refah, siyonist işgalcilere mezar olacak, burada düşmanı birçok sürpriz bekliyor. Yenilgiye uğramış ve korkak düşman ordusunun Refah kentinin doğusunda sivilleri tahliye operasyonunu duyurmasıyla, yerinden edilmiş insanlarla dolu çok sayıda evi hedef alan acımasız bombardıman aynı ana denk gelmiştir” dedi. Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, bunun Gazze Şeridi’nde Filistin halkına karşı devam eden soykırım çerçevesinde gerçekleştiğini, halka boyun eğdirmek ve iradesini kırmak için umutsuz bir misilleme girişimi olduğunu ve direnişe daha fazla taviz vermesi için baskı yapmanın başarısız bir yolu olduğunu teyit etti. FHKC, başarısız Siyonist düşmanın Refah’a yönelik askeri baskıyla, daha fazla ölüm, katliam ve altyapının sistematik olarak tahrip edilmesinden ve özellikle operasyon bölgesinin Refah ve ‘Kerem Şalom’ geçiş noktalarını da kapsayacak olması nedeniyle kentin içinde bulunduğu feci insani krizin daha da sert ve şiddetli boyutlara ulaşmasından başka hiçbir başarı elde edemeyeceğini vurguladı.

‘SİVİLLERE YÖNELİK SALDIRGANLIĞIN DURDURULMASI İÇİN ÇAĞRI YAPIYORUZ’

FHKC, özellikle ABD yönetiminin işgalin Refah’taki planlarından haberdar ve bilgi sahibi olması ve bu operasyonun yönetilmesinde iki taraf arasında en üst düzeyde koordinasyon bulunması nedeniyle, sivillere ve yerinden edilmiş insanlara karşı işlenecek Siyonist suçlardan ABD yönetimini ve uluslararası toplumu bütünüyle sorumlu tutuyor. FHKC, Filistin halkının her yerdeki destekçilerini ve dünya çapındaki dayanışma hareketlerini, üniversitelerle sınırlı kalmayan, tüm sendikaları, kurumları, Arap, Filistinli ve İslami toplulukları, işgale karşı boykot hareketlerini de kapsayan geniş kapsamlı ve şiddetli bir küresel intifadaya, meydanlara ve sokaklara çıkmaya, uluslararası kurumları ve saldırgan elçilikleri kuşatmaya, devam eden soykırımı kınayan güçlü mesajlar göndermeye ve özellikle şu anda Refah’taki silahsız sivillere yönelik saldırganlığın durdurulması için baskı yapmaya çağırmaktadır.

FHKC, Refah’ın her zaman olduğu gibi siyonist işgalciler için bir mezarlık olacağını ve dün Refah’a yönelik saldırıyı yöneten operasyon komutanlığını barındıran bir askeri bölgeyi hedef alan kahramanca operasyonun, direnişin bu düşmanı ve onun korkak liderlerini birçok sürprizin beklediğine dair açık bir mesaj olduğunu teyit ederek sonlandırdı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!