ANKARA – Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, boşanmaları eleştirirken suçu çalışan kadınlara attı. Erbaş, “Hiçbir meslek ya da hedef; aile olmaktan, anne olmaktan daha önemli kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kadınları hedef alan söylemlerine devam ediyor. Aile ve Dini Rehberlik Büro merkezlerinde görevlendirilen personele yönelik konuşma yapan Erbaş, aile kurumuyla ilgili konuşurken çalışan kadınlara yönelik ayrımcı ifadeler kullandı.

Değerlerin zayıflamasından en çok aile kurumunun etkilendiğini söyleyen Erbaş, “Bencilliğin ve çıkar ilişkilerinin girdabı içinde huzurun kaybedildiği, sevginin maddi kaygılar içerisine hapsedildiği bir dünyada, şüphesiz bu durumdan en çok aile değerleri zarar görmekte, sevgi ve rahmetin merkezi olan aile, maalesef şiddet ve nefretin mekânı haline gelmektedir” dedi.

Medyaya yüklendi

Medyaya yüklenen Erbaş, “Dünyanın hiçbir yerinde kendi milletinin değerlerini yıpratan bir medyanın varlığı düşünülemez. Fakat bugün aile kurumunun zayıflamasında ve ailevi sorunların yaygınlaşmasında maalesef medyadaki özensiz yayınların önemli bir etkisinin olduğu açıktır” ifadelerini kullandı. Erbaş ayrıca, medyadaki yayınların sadakati önemsizleştirdiğini öne sürdü.

“Hiçbir meslek ya da hedef anne olmaktan daha önemli kabul edilemez”

Erbaş, boşanmalarla ilgili olarak ise “Bugün Türkiye genelinde yapılan araştırmalara göre boşanmalardaki en büyük sebep, sorumsuz ve ilgisiz davranma olarak ortaya çıkmaktadır. Hangi açıdan düşünürsek düşünelim hiçbir gerekçe ya da meşgale aile olmayı ertelemeye ve aileyi ihmal etmeye, ilgisizliğe mazeret olamaz. Hiçbir meslek ya da hedef aile olmaktan, anne olmaktan daha önemli kabul edilemez. Hiçbir sorumluluk baba olma sorumluluğundan daha büyük olamaz” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!