Bayrampaşa Belediyesi İşçileri İşe İade Mücadelesinde Kararlı

Bayrampaşa Belediyesi işçileri, Kod-29 ile hukuksuz biçimde işten çıkarılmıştı. 'İşimizi geri istiyoruz" diyerek eylem yapan işçiler, mücadeleye devam edeceklerini kaydetti.

featured

Patronların yasal silahına dönüşen Kod-29 ile işten atılan Bayrampaşa Belediyesi işçileri, ‘İşimizi geri istiyoruz’ diyerek belediye binası önünde eylem yaptı.

Eylemde, ‘İşçilerin birliği Kod-29’u yenecek. Atılan işçiler geri alınsın, Kod-29 iptal edilsin, 2018 yılında imzalanan TİS uygulansın; baskı, tehdit, mobbing son bulsun’ yazılı pankart ile işçilerin taleplerinin yer aldığı dövizler taşındı.

TOMİS üyeleri ve işten atılan Sinbo işçisi Dilbent Türker, Dev Tekstil üyeleri ve işten atılan SML Etiket işçileri, Genel İş Sendikası üyesi Bakırköy Belediyesi işçileri, İşçi Temsilcileri Konseyi (İTK) ve Emeğin Gücü’nün destek verdiği eylemde halka yönelik konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmalarda: ‘Haksız bir şekilde işten atıldık. 3 aydır ne çektiğimiz bir biz biliriz. Beyefendiler keyif sürerken, biz açız. Her gün Kod-29’dan insanlar hayatına son veriyor, biz de o duruma geldik. Başımıza gelecek herhangi bir şeyden Belediye Başkanı Atila Aydıner ve yardımcısı sorumludur. Ben arkadaşlarımın hakkını aradığım için Kod-29’dan işten atıldım. Kod-29, ahlaksızlıktır.’ denildi.

Eylem, ‘Atılan işçiler geri alınsın’ sloganıyla sonlandırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!