AKP’li Belediyeden İşçilere İhtarname: Borçlarınızı Ödeyin, Yoksa İşten Çıkartırız

karasu
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SAKARYA – Ekonomik krizin pençesinde yaşam mücadelesi veren emekçilere, bir tehdit de belediyeden geldi.

22 Ocak’ta Sakarya’nın AKP’li Karasu Belediyesi borcu nedeniyle icra takibine düşen çalışanlarına 6 ay içinde borçlarını kapatmamaları durumunda iş akitlerinin feshedileceğine dair ihtarneme gönderdi.

Belediyenin bu kararı tepki çekerken konu TBMM gündemine de taşındı.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM Genel Kurulu’nda belediyeyi eleştirerek şunları söyledi:

“Sakarya Karasu ilçe Belediyesi, borcu icra takibine düşen çalışanlarına ihtarname göndererek altı ay içinde borçlarını kapatmamaları durumunda iş akitlerinin feshedileceğini bildirmiştir. Gerekçeleri borç yükünün çalışanın iş verimini düşürmesiymiş. AKP yönetimindeki Karasu Belediyesi zor şartlardan geçtiğimiz ekonomik sorunlarla uğraştığımız bir dönemde bu kararı alırken, insanlara bu evrakları gönderirken bir vicdan muhasebesi yapması gerekir. Pandemi sürecinde milyonlarca vatandaşımız icralık oldu, milyonlarca vatandaşımız kuru ekmeğe muhtaç oldu. Bu vicdansız kararı kınıyoruz; bu insanlar için de Allah’tan bir nebze akıl, fikir, vicdan diliyoruz.” 

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!