AKP-MHP, Eski Bakan Pekcan’ın Dezenfektan Yolsuzluğunu Sahiplendi

Görevden alınan Ruhsar Pekcan’ın ortağı olduğu şirketten Ticaret Bakanlığı’na dezenfektan satışı yapmasına ilişkin araştırma önergesi AKP ve MHP tarafından reddedildi.

featured

ANKARA – Cumhur İttifakı(AKP-MHP), kendi şirketinden, başında olduğu Ticaret Bakanlığı’na fahiş fiyattan dezenfektan sattığı ortaya çıkan Ruhsar Pekcan’a Meclis’te de sahip çıktı.

Pekcan’la ilgili olarak CHP’nin verdiği Meclis Araştırma önergesi, AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Böylece parlementonun, sermaye sınıfının ve iktidar kliklerinin hukuksuzluklarını örtmekte oynadığı rol bir kez daha tüm çıplaklığıyla açığa çıkmıştı.

Önergenin bir kısmında şunlar ifade ediliyordu:

“Pekcan’ın görev, yetki ve makamından kaynaklanan nüfuzunu kendisinin ortağı, eşinin de hem ortağı hem d Yönetim Kurulu Başkanı olduğu bir firmanın ticari çıkar ve amaçlar için kullandığı iddialarının yanı sıra yürütme organının da COVİD-19’la mücadele adıyla aldığı kimi kararlarla bir irmanın ticari çıkarlarına hizmet ettiği ileri sürülmektedir. TBMM’nin bu iddialar karşısında sessiz kalması beklenemez.

Yukarıda sayılan ve özel olarak Ticaret Bakanlığı genel olarak da yürütme organı tarafından yapılan iş ve işlemlerle ile alınan kararlarla ilgili olarak Anayasa’nın 98 ve İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri kapsamında bir Meclis açılmasını arz ederiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!