600 Milyon Liralık İhale de Tanıdığa Verildi

88658
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Yargıtay Başkanlığı yeni hizmet binasının inşaatı için açtığı 600 milyon TL’lik ihaleyi daha önce aldığı ihaleler ile bilinen Rönesans Holding aldı. İlk ihaleyi de alan Rönesans Holding’e bu ihalenin ardından ödenen para 1,6 milyar TL’yi buldu.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Yargıtay Başkanlığı’na yeni hizmet yapımı için açtığı ilk ihale 2017 yılında oldu. Bu ihale de tam 1 milyar 31 milyon TL’ye yine Rönesans Holding’e bağlı REC Uluslararası İnşaat Şirketi’ne verildi. Yargıtay Başkanlığı’na yeni hizmet binası yapımı için ihale de Rönesans Holding’e verilince toplam 1 milyar 629 milyon TL’lik ihale verilmiş oldu.

Sayıştay Raporuna girmişti

Yargıtay Başkanlığı yeni hizmet binası için 2017 yılında yapılan ve 1 milyar 31 milyon TL’ye Rönesans Holding’e verilen ihale, Sayıştay’ın 2019 Yılı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Raporu’na da girmişti. Sayıştay denetçileri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Açık ihale yapılması gerektiğini” belirterek “Kaynaklarının verimli kullanılarak kamu yararının koruması gerektiğini” de hatırlatmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!