Techir ve İşgal Planı: Refah Sınır Kapısı Tekrar Açılacak

Siyonist işgal devleti İsrail, 7 Ekim günü Filistinli örgütlerin 'Aksa Tufanı' operasyonu sonrası kitlesel katliamlara dönüştürdüğü saldırılarını sürdürüyor. Bir yandan katliamı sürdüren işgal devleti, diğer yandan elektriksiz, susuz, gazsız bıraktığı hastanelerini dahi bombaladığı Gazze halkını techire zorluyor.

featured

GAZZE – Aksa Tufanı operasyonun ardından savaş ilan eden işgal devleti İsrail, 9 gündür Gazze’ye hedef gözetmeksizin bomba yağdırmayı sürdürüyor. Havadan sürekli bomba yağdırdığı Gazze’yi karadan da kuşatma altına alan İsrail, denizden de donanma gücünü kullanmayı planlıyor.

İnsani ve uluslararası hiçbir hukuku dikkate almadan kitlesel katliamlar gerçekleştiren, yasaklı fosfor bombasını kullanan işgal devleti, Gazze halkını hasteneleri vurmakla tehdit ederek ve hatta vurarak güneye(Mısır’a doğru) techire zorluyor.

Techir Dayatması İşgal ve İlhak için Yapılıyor Olabilir

İsrail, techiri gerçekleştirmek için askeri gücünün ve katliamlarının yanı sıra, güneyde elektirik ve suyu yeniden açtı. Ayrıca ABD Dış İşleri Bakanı Blinken, Mısır’a düzenlediği ziyareti henüz sonlandırırken basına açıklamalarda bulundu.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’yle çok iyi bir görüşme yaptığını ifade eden Blinken, Mısır’ın Gazze halkına önemli yardımlarda bulunduğunu söyledi.

“Refah Sınır Kapısı tekrar açılacak” diyen Blinken, Birleşmiş Milletler (BM), Mısır, İsrail ve diğer ülkelerle yardımın Gazze’ye ulaştırılması için bir mekanizma oluşturulacağını bildirdi.

İsrail’in amacı Gazze’nin kuzeyini techir ile insansızlaştırmak, güvenlik bahanesiyle bir süre işgal altında tutmak ve ardından da daha önce hep yaptığı gibi işgali ilhaka dönüştürmekle görevli ‘yerleşimci’ olarak adlandırdığı birimlerini bölgeye yerleştirmek olabilir. Bu işgal devletinin geçmişi gözönünde bulundurulduğunda en gerçekçi olasıklardan biri olarak akla geliyor.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!