TAYAD: ‘Polisin, Eren Yılmaz’ın Yoğun Bakım Odasına Girmesinden Tedirginiz’

Screenshot_1
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD), geçtiğimiz günlerde maskeli kişiler tarafından İkitelli Mahallesi’nde silahlı saldırıya uğrayan Eren Yılmaz isimli yurttaşın durumuna ilişkin kaldırıldığı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde açıklama gerçekleştirdi.

Açıklamada Yılmaz’ın vücuduna isabet eden 6 kurşunla ağır yaralı olduğu aktarıldı.

‘POLİSLERİN AMACI NE BİLMİYORUZ’

Gece vakti polislerin Yılmaz’ın kaldığı yoğun bakım ünitesine girmeye çalıştıklarını belirten kardeşi Kubilay Yılmaz yaşanan durumu şu şekilde anlattı: “Polisler ‘biz cinayet şubeden geliyoruz. Eren Yılmaz için gelmedik’ dediler ama biz polislerin Vatan Emniyet’teki siyasi şube polisi olduğunu düşünüyoruz. Ve polisler ellerinde hastane personeline ait olan,kapıları açmaya yarayan manyetik kartları kullanıyorlar. Bu durum ailesini ve yakınlarını gerçekten tedirgin ediyor. Polislerin amacını anlamış değiliz. Yoğun bakım odasına ailesini bile almazken polislerin girmeye çalışmasının amacı ne bilmiyoruz.”

‘BİZLERİ TEDİRGİN EDİYOR’

“Polisin yoğun bakımda ne işi olabilir” diye soran kardeş Yılmaz, “Hasta hala daha uyanmamış, servis odasına alınmamış. İfade alınacak durumda değilken içeri girmeye çalışmalarının sebebi ne? Ayrıca bu duruma göz yuman, polislerin eline, sağlık personeline ait olan kartları veren kim? Nasıl temin ettiler bu kartları? Hastane yönetimi ve polislerin hukuksuz ve sağlıksız uygulaması biz yakınlarını gerçekten tedirgin ediyor” ifadelerini kullandı.

‘HALKIN EVLADIDIR’

Ardından TAYAD adına açıklamayı okuyan Cansu Kalender, Yılmaz’ın İkitelli Mahallesi’nde uyuşturucuya, yozlaşmaya, çetelere karşı mücadele eden bir devrimci olduğunu belirterek, “Evlatlarımızı çetelerin, mafyanın, faşist devletin katletmesi için büyütmedik. 11 Ocak Pazartesi saat 19.30 civarlarında yaşadığı İkitelli mahallesinde sokak ortasında çetelerce vurulan Eren Yılmaz bu halkın evladıdır. Eren Yılmaz, İkitelli mahallesinde uyuşturucuya, yozlaşmaya, çetelere karşı mücadele eden ve onlara asla geçit vermeyen bir devrimcidir” dedi.

‘EREN MAHALLESİNİ SAVUNUYORDU’

Yılmaz’ın sokak ortasında çeteler tarafından kurşunlandığını söyleyen Kalender, silahlı kişilerin devlet tarafından görevlendirildiklerine dikkati çekti. Kalender, “Devrimci mahallelerde çetelerin önünü açan, örgütleyen faşist AKP iktidarı, halkımızı ve gençlerimizi yozlaştırarak, bağımlı hale getirerek sorgulamayan, biat eden, devrimcilik yapmayan insanlar haline getirmek istiyor. İşte Eren’de tam bu yüzden yozlaşmaya karşı mücadele ediyor ve mahallesini bu pisliklere karşı savunuyordu. Ondandır ki çeteler, Eren’i hedef aldı” dedi.

‘YANLIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Eren’in vücudundan 6 kurşun çıkarıldığının altını çizen Kalender, hayati riskinin hala devam ettiği bilgisini paylaştı. Kalender, bu durumdan iktidarın sorumlu olduğunu söyleyerek, “Bu ülkede işbirlikçiler yaratıp yalanlarla tutukladınız. Halkı ve vatanı için devrimcilik yapan evlatlarımıza diz çöktüremediniz. Şimdi mafya, çete artıkları ile mi ezmeye çalışıyorsunuz. Nafile. Evlatlarımızla gurur duyuyoruz” diye konuştu. (MA)

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!