Taner Triko İşçileri Yaşanılabilir Ücret Talebiyle Direnişe Geçti

Tekirdağ Çorlu’da bulunan, üç vardiyada 150 işçinin çalıştığı Taner Triko’da işçiler, zam taleplerinin kabul edilmesi için direnişe geçti.

featured

TEKİRDAĞ – Tekirdağ Çorlu’da bulunan, üç vardiyada 150 işçinin çalıştığı Taner Triko’da işçiler, zam taleplerinin kabul edilmesi için direnişe geçti.

Taner Triko patronunun yeni yılda yaptığı yüzde 40 zamla ücretlerinin aynı iş kolunda çalışan işçilerin ücretlerinin altına düştüğünü, bu zammın yeterli olmadığını söyleyen işçiler, ücretlere zam yapılması talebiyle fabrikaya kapandı. İşçilerin bir aydır üretimi yavaşlatma eylemleri yaptıkları fabrikada patron buna karşı çalışma günlerini ve saatlerini değiştirdi. Taner Triko patronunun, işçileri günde 12 saat, haftada 4 gün çalışmaya zorlaması üzerine 15.00-23.00 vardiyası işçileri iş durdurdu. 07.00-15.00 vardiyasında çalışan işçiler ise eyleme fabrikaya kapanarak katıldı. 23.00-07.00 vardiyasındaki işçiler de fabrika önüne gelerek eyleme destek verdi.

Sendikasız Taner Triko işçileri, patron dışındaki kimseyle görüşmeyeceklerini söyleyerek kararlı olduklarını duyurdu. Zam talepleri kabul edilene kadar eylemleri sonlandırmayacaklarını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!