Ahenk Halı İşçileri Direnişle Kazandı

Ahenk Halı işçileri taleplerini kabul ettirdi, direnişle kazandı. Ücretlere yüzde 53 zam yapılacak, kimse işten atılmayacak.

featured

ANTEP – Antep’te bulunan Ahenk Halı işçilerinin düşük zamma karşı başlattıkları direniş 7. gününde sonuç verdi. Birleşik Tekstil, Dokuma ve Deri İşçileri Sendikası (BİRTEK-SEN) üyesi işçilerin 7 günlük direnişinin kazanımı, ücretlere yüzde 53 zam, bayramda erzak yardımı, depremden sonra çalışmadıkları günlerin ücretlerini alma ve işten atılmama garantisi oldu.

BİRTEK-SEN Genel Başkanı Mehmet Türkmen Ahenk Halı işçilerinin direnişinin örnek olduğunu, bu koşullarda dahi işçilerin örgütlenerek haklarını alabildiğini vurgulayarak, “Depremden sonra fabrikalardan, atölyelerden ya işten atma haberleri ya da ücret kesintisi haberleri duyuyoruz. Ahenk Halı işçileri böyle bir ortamda düşük zamma karşı direndi ve kazandı. Ahenk Halı işçileri birlik olup birlikte hareket etmenin nasıl kazanımlar getirdiğini göstermiş oldu” dedi. Ahenk Halı’daki direnişin deprem bölgesindeki diğer işçilere de örnek olması gerektiğini söyleyen Türkmen, “Biz BİRTEK-SEN olarak benzer talepleri ve sorunları olan işçileri yan yana gelmeye, hakları için örgütlenmeye, mücadele etmeye çağırıyoruz. Ahenk Halı bir örnek daha büyük örgütlülüklerle çok daha fazlasını kazanmamız mümkündür” diye konuştu.

BİRTEK-SEN üyesi Ahenk Halı işçilerinin 7 günlük direnişle şu talepleri karşılandı:

  • Ücretlere yüzde 53 zam.
  • Depremden sonra çalışamadıkları günlerin ücretlerinin tam ödenmesi.
  • Bayramlarda önceden alamadıkları erzak yardımı.
  • Elden ödeme yapılmaması, ücretlerin banka hesabına tam yatırılması.
  • Kimsenin işten atılmaması.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!