Soylu’dan Suriye Açıklaması: Bölgenin Tamamını Kapatacağız

Türkiye'nin Suriye'ye operasyon olasılığına ilişkin konuşan Soylu, “Biz, Türkiye sınırına dahil olan bölgenin tamamını kapatacağız. 25-30-40 kilometre aşağıya inerek, Türkiye’ye yönelik güvenlik konusundaki açığı azaltmaya çalışacağız" dedi.

featured

ANKARA – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin Suriye’ye operasyon olasılığına ilişkin konuştu.

Soylu, “Biz, Türkiye sınırına dahil olan bölgenin tamamını kapatacağız. 25-30-40 kilometre aşağıya inerek, Kandil gibi terörün merkezi olan ana üsleri ortadan kaldırarak Türkiye’ye yönelik güvenlik konusundaki açığı bir vesileyle mümkün olduğunca azaltmaya çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı/AKP Şefi Erdoğan’ın büyükelçilerle buluşmasında Suriye’ye yönelik operasyon mesajını tekrarlaması sonrası Süleyman Soylu’dan da açıklama geldi.

Ankara’da düzenlenen ‘13’üncü Büyükelçiler Konferansı‘ kapsamında ‘2023 ve Ötesinde Akıl ve Müşfik Türk Diplomasisi’ oturumunda konuşan İçişleri Bakanı Soylu da benzer mesajlar verdi.

Süleyman Soylu, şunları söyledi:

“Özellikle Suriye kesiminde hem Amerika’nın hem Avrupa’nın destekleriyle beraber oradaki PKK, PYD kendi varlıklarını devam ettirmeye çalışacaklar. Biz, Türkiye sınırına dahil olan bölgenin tamamını kapatacağız. 25-30-40 kilometre aşağıya inerek, Kandil gibi terörün merkezi olan ana üsleri ortadan kaldırarak Türkiye’ye yönelik güvenlik konusundaki açığı bir vesileyle mümkün olduğunca azaltmaya çalışacağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!