Siyasi İktidarın Korkuları Büyürken Erdoğan: Sosyal Medya Tehditine Karşı Acilen Adımlar Atmalıyız

Siyasi iktidarın ortaya dökülen pislikleri, artan işsizlik ve yoksullukla kitlelerde biriken öfke, başta Erdoğan olmak üzere siyasi iktidarın korkularını büyütüyor. Bu nedenle de Erdoğan, neredeyse ülke insanın kendini ifade edebileceği yegane mecra olarak kalan sosyal medyayı vites artırarak hedef almayı sürdürüyor.

featured

İSTANBUL – Cumhurbaşkanı/AKP şefi Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyanın yalan ve iftiranın en önemli yayılma aracı olduğunu söyleyerek “Birçok ülke bu tehdit ile mücadele için çeşitli kanuni düzenlemelere gitmektedir. Gelişmiş ülkelerin hayata geçirmeye başladıkları bu hukuki adımların benzerlerini artık bizim de acilen gündemimize almamız gerekiyor” dedi.

AKP Şefi Erdoğan, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada sosyal medyadan yakınırken, muhalefeti de eleştirdi. Sosyal medya için düzenlemeye işaret eden Erdoğan şöyle konuştu:

“ŞEYTAN TAŞLAMAKTAN TAVAF ETMEYE FIRSAT BULAMADIKLARI OLUMSUZ BİR İKLİM”

“Sosyal medyanın en önemli yayılma mecrası olduğu bu sorun (yalan ve iftira) sadece ülkemizle de sınırlı değildir. Avrupa’dan ABD’ye kadar demokrasiyle yönetilen her yerde bu sorun tartışılmakta ve çözüm yolları aranmaktadır. Hatta birçok ülke bu tehdit ile mücadele için çeşitli kanuni düzenlemelere gitmektedir. Gelişmiş ülkelerin hayata geçirmeye başladıkları bu hukuki adımların benzerlerini artık bizim de acilen gündemimize almamız gerekiyor.

Üstelik ülkemizde bu sorun, geçmişi zaten darbe, vesayet, milletin değerlerine düşmanlık, yatırım karşıtlığı ile dolu olan bir zihniyetin elinde çok daha vahim hâle gelmektedir. Bu çarpık anlayış, hükümetten özel sektöre, bürokrasiden, sivil toplum kuruluşlarına kadar her yerde sorumluluk sahiplerini şeytan taşlamaktan tavaf etmeye fırsat bulamadıkları olumsuz bir iklime sürüklemektedir maalesef.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!