Renault İşçileri Banka Promosyonlarına Karşı İş Durdurdu

Renault fabrikasında banka promosyonlarının 4 yıl olacağının açıklanması üzerine işçiler eylem yaparak kısa süreli üretimi durdurdu.

featured
Created with GIMP

BURSA – Bursa’da kurulu bulunan Renault fabrikasında banka promosyonlarının 4 yıl olacağının açıklanması üzerine işçiler dün eylem yaparak kısa süreliğine üretimi durdurdu.

Renault fabrikasında 2017 yılında yapılan anlaşma gereği banka promosyonlarının 3 yıllık olduğu belirtilmişti. Fakat fabrikadan dün yapılan açıklamada banka promosyonlarının 4 yıllık olduğu açıklandı. Fabrikanın açıklaması üzerine yemekhanede bilgilendirme yapmak isteyen baş temsilci fabrikanın güvenliği tarafından ağzı kapatılarak yemekhaneden dışarı çıkarıldı.

Fabrika güvenliğinin yaptığı müdahaleyi masalara vurarak protesto eden işçiler üretimi de kısa süreli durdurdu.

Eylem sonucu yemekhaneye gelen Türk Metal Sendikası Emek Şube Başkanı Nizametin Bilik, “Bugün baş temsilcimizin yapamadığı bilgilendirmeyi yapmaya geldim. Temsilcimize sahip çıktığınız için teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 2017 yılında banka promosyonunda 3 yıllık olarak anlaştık ve haziran ayında dolu. Bunu sorduğumuzda fabrika yönetimi bize bu sürenin 4 yıllık olduğunu açıkladı. Şu an bizler de sizler de kandırılmış durumdayız. Bize baştan deselerdi 4 yıl olacak bizler de size bu şekil açıklama yapardık. Bir diğer konu da vardiya sistemindeki dengesizlik bunun da artık düzeltilmesini istiyoruz. Madem hayat normale döndü her yer açık bizler de normal vardiyaya dönmek istiyoruz. Bir buçuk yıldır hepimizin psikolojisi bozuldu. Şimdi iş başı yapmanızı istiyorum. Gerekli açıklamaları gelip tekrar sizlerle paylaşacağım” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!