Motokuryeler: Kısıtlı Zamanda Teslimatı Reddediyoruz, Küfür Değil Teşekkür Bekliyoruz

İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği, son zamanlarda yaşanan motokurye ölümlerine ve yaşadıkları zorluklara ilişkin basın açıklaması yaptı.

featured

İSTANBUL – İstanbul Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri, dün Beşiktaş Meydanı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Son dönemde yaşanan kurye ölümleri ve kuryelerin hayatındaki zorlukların çoğalmasındaki rahatsızlıklarını dile getirildiği açıklamada İbrahim Bozkurt, ‘Önceleri hobi olan,şimdilerde ihtiyaç ve yeri geldiğinde hayat kurtaran motosiklet bizler için ekmek kapısı, yaşamımızı idame etmek için gerekli bir araçtır. Sizler asker, doktor, öğretmen vs. mesleklerinizle bunu yaparken, biz motokurye olarak evlerimize ekmek götürüyor ve ailelerimizin geçimini sağlıyoruz. Yaptığımız işe saygı duyuyor hakkımızda söylenenleri ise görmezden geliyoruz. Hepimiz sizler gibi bir annenin oğlu, kızıyız. Gösterdiğimiz çaba ve gayretin sonunda hak ettiğimizi almak istiyoruz. Küfür değil teşekkür bekliyoruz’ dedi.

KISITLI ZAMANDA TESLİMATI REDDEDİYORUZ

‘Bize verilen kısıtlı zamanda teslimat konusunu şiddetle ret ediyoruz’ diyen Bozkurt, ‘Taşıdığımız malzemenin, ürünün emniyetini düşündüğümüz gibi kendi emniyetimizi de düşünmek zorundayız. Lütfen siparişiniz az bir süre geciktiğinde hesap sorulacak korkusuyla yaşatmayın bizi. Ailelerimizi gözü yaşlı, eşlerimizi dul, çocuklarımızı anne-babasız bırakmayın’ diye konuştu.

Bozkurt, ‘Yol sadece 4 teker araçlar için değil, hepimiz içindir. Yolda bizi de görün, yolu bizimle paylaşın, bizi sıkıştırıp,önümüze kırıp kaza yapmamıza, ölmemize, geçici veya kalıcı olarak iş göremez hale gelmemize engel olun’ ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!