MHP’li Belediyeden 1,2 Milyon TL’ye Bayrak Direği

MHP’li Karaman Belediyesi 1,2 milyon TL’ye bayrak direği dikecek.

featured

KARAMAN – Artan fiyatlar karşısında yurttaşın alım gücü düşerken MHP’li Karaman Belediyesi’nin, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na 1 milyon 249 bin TL maliyetle 70 metrelik bayrak direği dikeceği ortaya çıktı. Kentte yaşayan yurttaşlar, “Direk ve bayrağa baka baka karnımızı doyururuz artık” diyerek tepki gösterdi.

SÖZLEŞME BEDELİ 1 MİLYON 249 BİN 750 TL

BirGün’de yer alan habere göre Savaş Kalaycı yönetimindeki Karaman Belediyesi 7 Nisan’da, “İnşaat İşleri Yaptırılacaktır” başlıklı ihale açtı. Fen İşleri Müdürlüğü’nün yetkilendirildiği ihalenin konusunun, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na dikilecek bayrak direği olduğu öğrenildi. İdare, ihale kapsamında 25 Nisan’da Muhammed Nurullah Atay ile sözleşme imzaladı. Sözleşmenin bedeli kayıtlara, 1 milyon 249 bin 750 TL olarak geçti.

MHP’li belediyenin kent meydanına dikeceği 70 metre uzunluğundaki bayrak direğinin, “Karaman’ın en yüksek bayrak direği” olacağı belirtildi. Direğin dikileceği alanın 25 metrekare temel alanı üzerine inşa edileceği ve bayrak direğinin asansör ve elektrik motoru ile çalışacağı bildirildi.

‘DİREK VE BAYRAĞA BAKA BAKA KARNIMIZI DOYURURUZ ARTIK’

Belediyenin büyük bir heyecan ile çalışmalarına başladığı proje kent sakinlerini ise mutlu etmedi. Kentin başka öncelikleri olduğunu belirten yurttaşlar, tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

-Halil İbrahim Gülcan (Eski Belediye Başkanı) zamanında şehrin birçok yerine büyük bayrak direkleri dikilmişti zaten. Şöyle bir ortamda milyonlarca lira gereksiz yere haranmamalı.

-Bu proje için harcanacak parayla fakir fukaraya yardım edilsin.

-Ne anlamı var böyle projelerin? Yaparken kentlilere sordunuz mu?

– Direk ve bayrağa baka baka karnımızı doyururuz artık.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!