Kayyumdan Diyanet’e 22 Milyonluk Kıyak

zeB3mzigY15fPhDi5Fy4erxUMvt4qCtcU7iJeU54
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DİYARBAKIR – Kayyum yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi (DBB), Ergani ve Bismil ilçelerinde, yaklaşık maliyeti 22 milyon 710 bin TL olan iki adet yatılı kız kuran kursu inşa edecek. Kursların, 12 milyar 977 milyon TL bütçe ile 13 bakanlığı geride bırakan Diyanet’e bağlı Diyarbakır İl Müftülüğü’nün talebiyle gerçekleştirildiği öğrenildi.

İhaleleri yapıldı

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, Ergani ve Bismil ilçelerinde yatılı kız kuran kurslarının yapımı için açtığı ihaleler sonuçlandı. Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda (EKAP) yer alan bilgilere göre, Ergani’de inşa edilecek yatılı kız kuran kursunun yaklaşık maliyeti 11 milyon 415 bin TL. Projenin, 7 Ağustos 2021’de bitmesi planlanıyor. 

Bismil’e 11 milyonluk kız Kuran kursu

Bismil’de yapılacak olan yatılı kız Kuran kursunun yaklaşık maliyeti ise 11 milyon 295 bin TL. CVN İnşaat Nakliye Temizlik Turizm Sanayi ve Limited Şirketi’ne verilen ihalenin, 23 Kasım 2021’de bitmesi bekleniyor.

Her iki kuran kursu toplamda 10 bin 118 metrekarelik alan üzerine inşa edilecek.

Diyanet’in Kuran Kursu için itfaiyenin bütçesini kullandılar

Geçtiğimiz ekim ayında kayyım Münir Karaloğlu başkanlığında toplanan ve atanmış memurlardan oluşturulan Belediye Meclisi, Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın 2020 yılı programını sürdürebilmesi için ek ödenek talebini görüşmüştü. Belediye Meclisi bu toplantıda, İtfaiye Daire Başkanlığı’na ayrılan bütçeden 4 milyon TL’nin, Bismil, Ergani ve Silvan ilçelerinde Yatılı Kız Kur’an Kursu Yapım Projesi’ne aktarılmasına yönelik karar almıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!