Getir Kuryelerinden Genel Merkez Önünde Oturma Eylemi

featured

İSTANBUL – Güvenlik ve polisin tehdidine rağmen işçiler, şirket yetkilileriyle görüşmeden eylemi sonlandırmayacaklarını duyurarak oturma eylemi başlattı.

Getir taşeronu Vigo’nun kendilerine dayattığı sefalet ücretlerine tepki gösteren kuryeler, İstanbul’da kontak kapattı. Zincirlikuyu köprü altında toplanan kuryeler Kozyatağı’ndaki Vigo Genel Merkezi önünde buluşmak için konvoy oluşturdu.

Şirket yöneticilerinin kuryelerin görüşme talebini kabul etmemesi üzerine açıklama yapan kuryeler, en az asgari ücrete yapılan oran kadar zam beklerken şirketin kendilerine çok komik zamlar yaptığını söyledi. “Bu kabul edilemez” diyen kuryeler, Vigo yetkilileri kendilerini dinlemediği için yine konvoy halde Etiler’deki Getir Genel Merkezi önüne gitti.

Şirket yetkilileriyle görüşmek isteyen kuryeler güvenlik tarafından binaya alınmadı. Bunun üzerine şirket giriş kapısının önünde oturma eylemine başlayan kuryeler, görüşmeyi hiçbir aracı olmadan şirket yetkilileriyle görüşmek istediklerinin altını çizdi.

Görüşme gerçekleşmeden eylemi sonlandırmayacaklarını söyleyen kuryeler, şirketin güvenliği ve polis tarafından gözaltı ile tehdit edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!