Gazze’de Sağlık Sistemi Tamamen Çöktü

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı, siyonist İsrail'in işgal saldırıları sonucu Gazze Şeridi'ndeki sağlık sisteminin tamamen çöktüğünü ilan etti.

featured

Filistinli direniş gruplarının 7 Ekim’de düzenlediği Aksa Tufanı operasyonunun ardından siyonist İsrail’in Gazze Şeridi’ne dönük soykırım saldırıları sürüyor. Gazze, işgalci İsrail tarafından mutlak ablukaya alınmış durumda ve Gazze’ye su, elektrik kesilirken, yakıt girişine de izin verilmiyor. Tıbbi yardım malzemeleri ise uzun süreli uğraşlar sonucu çok sınırlı miktarda Refah Sınır Kapısı’ndan geçiş yapabiliyor.

Abluka sonucu yakıtın tükenmesi ve yakıtın tükenmesiyle jeneratörlerin de çalıştırılamaması sonucu Gazze’deki çok sayıda hastane çalışamaz hale gelmiş durumda. Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, Gazze Şeridi’ndeki sağlık sisteminin tamamen çöktüğünü ilan etti. Açıklamada, 12 hastanenin ve 32 sağlık merkezinin servis dışı olduğu kaydedildi.

Öte yandan siyonist İsrail devleti, çok sayıda hastanenin civarında da bombardımanı sürdürüyor ve hastanelere boşaltılmaları dayatmasında bulunuyor. Şu ana kadar İsrail’in saldırılarında 65 sağlık çalışanının katledildiği ve 25 ambulansın imha edildiği aktarıldı.

İsrail’in işgal saldırılarında şu ana kadar 5 bin 791 Filistinli katledildi. Katledilenlerin 2 bin 360’ını çocuklar oluştururken, bin 292’sini ise kadınlar oluşturdu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!