Elmalı Davasında Tüm Sanıklara Beraat

Antalya’da görülen Elmalı davasında yargılanan anne Merve A., üvey baba Rahmi A. ve dayı S.C.G. “cinsel istismar” ve “eziyet” suçlamalarından beraat etti.

featured

ANTALYA – Elmalı ilçesinde 7 ve 10 yaşlarında iki kardeşin anne ve üvey babası dahil birden fazla kişi tarafından istismar edildiği şikayeti üzerine dava açılmış, anne ve baba dört aylık tutukluk sonrası Ocak 2021’de tahliye edilmişti. Sanıkların yeniden tutuklanması talebi iki kez reddedilmişti. Çocuk, babaannesinden alınarak devlet korumasına verilmişti.

Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün karar duruşması yapıldı. Tutuksuz yargılanan anne MerveA., üvey baba Rahmi A. ve dayı S.C.G. duruşma salonunda hazır bulundu. Çocukların babası G.G. ve babaannesi G.S, taraf avukatları ve farklı illerden baro avukatı ile dernek temsilcileri de salonda yer aldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan Merve A., önceki ifadelerini tekrarlayarak, kendisine iftira atıldığını ve konuşamadığını söyleyerek ağladı.

Sanığa Beddua

Çocukların babaannesi G.S’nin “İnşallah bir daha konuşamazsın” sözleri üzerine Merve A., “Bunların hepsini sen yaptın. Sen çocuklarımı hasta ettin. Bunlar hepsi senin iftira ve yalanların” dedi.

Sanık Rahmi A. ve S.C.G. de savunmalarında suçlamaları kabul etmedi.

Avukatlar Arasında Gerginlik

Sanık avukatı İbrahim Şimşek’in savunma yaptığı sırada mağdur çocukların avukatı Yusuf Tuğbay’ın karşı çıkması üzerine tartışma yaşandı. Sanık avukatının mağdur avukatına “Başından beri sürekli savunmamızı bölüyorsunuz, kes sesini lan!” demesi üzerine mahkeme başkanı, tarafları bir daha tartışmamaları ve savunmaya müdahale edilmemesi konusunda uyardı.

Baba G.G., çocukların hem bedenen hem de ruhen travma altında olduklarını, çocuklarına kavuşacağı günü sabırsızlıkla beklediğini belirterek, “Sanıkların cezalandırılmasını istiyorum. Bu sanıklar dışarıda olduğu her gün başka çocuklar da tehlike altındadır” dedi.

Babaanne G.S. de küçük çocuğun tüm detaylarıyla istismarı anlattığını, çocukların anneyle görüşmek istemediklerini söyledi ve sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti.

Müşteki ve baro avukatları, çocukların istismara uğradığını ve sanıkların cezalandırılmalarını istedi.

Üç Sanığın da Beraatına Karar Verildi

İfadelerin ardından mahkeme heyeti karar için ara verdi. Tutuksuz sanıklar Merve A., Rahmi A. ile çocukların dayısı suça sürüklenen çocuk S.C.G., “cinsel istismar” ve “eziyet” suçlarından yargılandıkları davada beraat etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!