Kent Emekçileri Dayanışması’ndan Direnişteki Bakırköy İşçilerine Destek

Bakırköy Belediyesi'nin işçilere 'sıfır zam' dayatmasına karşı sendikanın direnişi devam ediyor. KED üyeleri de direnişinin 21. gününde işçilere dayanışma ziyaretinde bulundu.

featured

İSTANBUL – CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun işçilerine dayattığı ‘sıfır zam’a karşı başlatılan direniş 21 gündür devam ediyor.

Kent Emekçileri Dayanışması (KED), Bakırköy’de direnişini sürdüren işçilere destek için eylem düzenledi.

“Sıfır zamla geçinemiyoruz, belediye ile anlaşamıyoruz” pankartı taşıyan KED üyeleri, “Bakırköy işçisi yalnız değildir” ve “Bakırköy işçisi direnişini simgesi” sloganları attı.

KED adına yapılan açıklamada, Bakırköy Belediyesi yönetiminin ‘karakış koşullarında yaşama koşulları dayattığını’ belirterek, “Belediye işçileri uzun yıllardır kadrosuzluk güvencesizlik ve taşeronluk boyunduruğu altında ezildi. Bugün Bakırköy Belediyesi’nde sıfır zam dayatmasıyla emekçiler maalesef evlerinde ekmek bekleyen insanlara yüzünde gülümsemeyle gidemiyor. Bu zulüm, bu zorbalık emekçiler üzerine uygulanamaz. Kent emekçileri olarak bakırköy işçilerinin yanına geldik. Sizlerle birlikteyiz, dayanışma içindeyiz. Mücadelenizde yanınızda olacağız” denildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!