Devleti Dolandıran MHP’li Yağar: Devlet Büyüklerim ‘İstediğin Kadar Al’ Dedi

Paravan şirketler üstünden sigortalı gösterdikleri kişilere nakdi ücret desteği verilmesini sağlayarak ‘nitelikli dolandırıcılık’ yapmaktan tutuklanan şebeke üyelerinden MHP’nin 27’nci dönem Van milletvekili adayı Şahin Yağar, kendisini “Devlet büyüklerim bana ‘istediğin kadar alabilirsin’ dediler. Ben de aldım” sözleriyle savundu.

featured

VAN – Van’ın Erciş ilçesinde, pandemi sürecinde geliri düşen çalışanların mağdur olmaması için verilen nakdi ücret desteğinin hak sahipleri yerine, anlaşmalı oldukları paravan şirketler üzerinden sigortalı gösterdikleri kişilere ödenmesini sağlayan şebekeye yönelik 15 Haziran’da 4 ilde yapılan operasyonda 31 kişi gözaltına alındı.

Erciş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında “nitelikli dolandırıcılık” suçlaması yöneltilen kişilerden 14’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklananlar arasında MHP’nin 27’nci Dönem Van milletvekili adayı olan Şahin Yağar, eşi Çiğdem Yağar ve birçok yakını yer aldı.

MA’nın aktardığına göre;Savcılık sorgularının ardından 18 Haziran’da mahkemeye çıkarılan Yağar, yaptığı işin yasal olduğunu savunup şunları söyledi: “Ben bu işi yasal olduğu için yaptım. İnsanları da yasal olduğu için işe aldım ve sonra izne gönderdim. Ben bunu devlet büyüklerime sordum. Devlet büyüklerim de bana ‘istediğin kadar alabilirsin’ dediler. Ancak şimdi bunun yasal olmadığını söylüyorlar. Ben yasal olmayan bir işi eşimin, çocuğumun, dostumun adına olan şirketlerle neden yapayım?”

Ayrıca Şahin Yağar’la birlikte aynı dosya kapsamında tutuklu bulunan eşi Çiğdem Yağar’ın geçtiğimiz günlerde serbest bırakıldığı öğrenildi.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!