Depremzedelere Konteyner Ev Sağlamak için Yapılan Programa RTÜK Engeli

Fatih Altaylı, HaberTürk, Show TV ile birlikte Bloomberg HT ekranlarından ortak yayınlanan "Bire Bir Deprem Özel" programında yardım toplanacağını, ancak bunun son dakikada RTÜK tarafından engellendiğini aktardı.

featured

Uzunca bir süredir HaberTürk kanalına Teke Tek programını hazırlayan Fatih Altaylı, üç televizyon kanalından ortak yayınlanacak bir program hazırladığını, bu programda da depremzedeler için afet bölgesine yardım kampanyası düzenleneceğini duyurdu. Altaylı, söz konusu program planının ‘son dakika’sında, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından gelen ‘talimat’la, ‘bunu yapmayın’ dendiğini aktardı.

Fatih Altaylı, HaberTürk, Show TV ile birlikte Bloomberg HT ekranlarından ortak yayınlanan Bire Bir Deprem Özel programında yardım toplanacağını, ancak bunun son dakikada RTÜK tarafından engellendiğini aktardı.

Altaylı şunları söyledi:

“AMACIMIZ KONTEYNER EVLER ALMAKTI”

Aslında biz bu akşam başka bir şey planlamıştık. Bu akşam yardım ve destek programı yapmak istiyorduk. Sanatçılar, sporcular, ülkeden ve yurtdışından. Bilim adamları, iş insanları… Depremdeki bir kısım ihtiyaçları gidermek için bir kampanya yapacaktık. Amacımız konteyner evler alabilmekti. Bir kaç bin tane bile olsa sağlamak için.

Ancak son dakikada bize dediler ki, RTÜK’ten gelen bir talimatla, ‘bunu yapmayın’ dendi. Ortak bir yayın olacakmış galiba, bilemiyoruz…Uymak zorunda olduğumuz kurallar var ne yazık ki, katılsak da katılmasak da…”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!