Çocuk ve Kadın İstismarının Odağındaki Ensar Vakfına AKP’den 1 Milyon 49 Binlik İhale

AKP’li Üsküdar Belediyesi, Ensar Vakfı yöneticisi İsmail Şirin’in şirketine 1 milyon 49 bin liralık içecek ihalesi verdi.

featured

İSTANBUL – Üsküdar Belediyesi, 18 Ekim 2021’de “2021 yılı sosyal tesis işletmelerine muhtelif içecek alımı-2” ihalesine çıktı. Aralarında ayran, su, gazoz bulunan 34 çeşit içecek alımı için belediye yaklaşık maliyeti 1 milyon 117 bin TL olarak belirledi.

Sözcü’de yer alan habere göre ihaleye tek teklif sunuldu. 1 milyon 49 bin liralık tek teklifin sahibi Şirin Kardeşler Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ihaleyi kazandı. AKP’li belediye, ikincisini ekim ayında düzenlediği içecek alımı ihalesinin ilk kısmı için mayıs ayında ihale açmıştı.

O ihaleyi de yine tek teklifin sahibi olan Şirin Kardeşler, 386 bin 885 TL’ye almıştı. Üsküdar Belediyesi’nin nisan ayında 25 bin gıda kolisi almak üzere açtığı ihaleyi de 5 milyon 772 bin liralık tek teklifin sahibi Şirin Kardeşler Gıda İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited şirketi kazanmıştı.

Ensar Vakfı yöneticisi

Şirket, 2015 yılından beri içecek alımı için Üsküdar Belediyesi tarafından açılan milyonlarca lira tutarındaki tüm ihaleleri aldı. Üsküdar Belediyesi’nin gıda kolisi ve içecek ihalelerinin abonesi olan şirket, İsmail Şirin ve İbrahim Şirin’e ait.

6 milyon liralık sermayeye sahip şirkette İsmail ve İbrahim Şirin yarı yarıya ortaklar. Ortaklardan İsmail Şirin, Ensar Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi. Şirin Ensar Vakfı Üsküdar Şubesi’nin de başkanlığını yapıyor. AKP’li belediye daha önce de bazı mülklerini yurt olarak kullanmak üzere Ensar Vakfı’na bedelsiz olarak tahsis etmişti.

En son düzenlenen ihalenin şartnamesinde alınacaklar listesinde, aralarında bin 375 koli ayran, 4 bin koli bardak su, 3 bin koli cam şişe su, 3 bin 500 adet 2 litrelik limonata, 2 bin koli gazoz ve kola, 2 bin koli karışık meyve suyu, bin 500 koli maden suyunun da bulunduğu 34 kalem ürün yer aldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!