Otogaza 25 Kuruş Daha Zam Yapıldı

1 Kasım'da 49 kuruş zam gelen otogaza, 25 kuruşluk daha zam yapıldı. Zam, 16 Kasım Salı gününden itibaren geçerli olacak.

featured

ANKARA – Döviz kurunun dalgalı yapısı ve koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan krizler, akaryakıt fiyatlarına da doğrudan yansıdı. Devlet, Eşel Mobil Sistemi ile akaryakıttaki ÖTV’den vazgeçmiş olsa da karşılanabilecek marj kalmamış olması, pompa fiyatlarının kısa bir süre içerisinde 1 TL civarında yükselmesine yol açtı. Ancak görünen o ki akaryakıttaki zam furyası, en azından bir süre daha devam edecek.

NTV’nin sektör kaynaklarından edindiği bilgilere göre bu kez de otogaza zam gelecek. Zaten son dönemde fiyatı iyiden iyiye artan ve benzin ve motorine adeta kafa tutmaya başlayan otogaz, bu gece itibarıyla 25 kuruş daha zamlı satın alınacak. Eşel Mobil Sistemi LPG için de kendi kendini sıfırladığından, yapılacak zammın pompaya yansıması bekleniyor.

LPG (otogaz), Bu Geceki Zamla 7 Liraya Dayanacak

Yapılacak zam, uygun fiyatlar nedeniyle LPG’yi tercih eden vatandaşları zorlayacak gibi görünüyor. Zira 16.11.2021 saat 00:00 itibarıyla uygulamaya konacak zam, İstanbul’un Avrupa yakasındaki otogaz fiyatlarını neredeyse 7 TL’ye çıkaracak. Yaptığımız kontrollerde, İstanbul Avrupa yakasındaki güncel LPG fiyatının 6,66 TL olduğunu görüyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!