Boğaziçi Mezunları, 5 Bin İmza ile Melih Bulu’yu İstifaya Çağırdı

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, AKP şefi/Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı nöbetlerine 68. gününde de devam ettirirken, Boğaziçi Üniversitesi İçin Mezunlar Girişimi de 5 bin imza ile Bulu’yu istifaya çağırdı.

ogrenciler-bulu-istifa
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ANKARA – Boğaziçili akademisyenler, rektörlük binasına sırtlarını dönerek rektör Melih Bulu’yu protesto etmeye devam ederken, eylemlerinin 68. gününde “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Akademisyenlerin eylemi sonrası Boğaziçi Üniversitesi İçin Mezunlar Girişimi (BÜİM) de 5 bin mezunun imzaladığı açıklamayı nöbetlerin de yapıldığı Üstün Ergüder Meydanı’na sererek kamuoyu ile paylaştı. Açıklamada 5 maddeye yer verildi. Mezunlardan 2 kişi bu açıklamayı okudu.

Açıklamada, “Kamunun yüksek yararı ve üniversite kurumunun işlevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için, katılımcı ve demokratik bir seçimin önünü açmak üzere, Melih Bulu’nun bir an önce görevinden istifa etmesini talep ediyoruz” denildi.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!