Binlerce İşçi Bakırköy’de Buluştu: Sadaka Değil, Hakkımızı İstiyoruz

Bakırköy Belediyesi'nde sıfır zam dayatmasına karşı grevde olan Belediye-İş üyeleri Bakırköy Özgürlük Meydanı'ndaydı. Binlerce işçinin katılımıyla gerçekleştirilen mitingde, "Sadaka değil hakkımızı istiyoruz" denildi.

featured

İSTANBUL – Bakırköy Belediyesi’nde sıfır zam dayatmasına karşı greve çıkan Belediye-İş üyeleri, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda miting düzenledi.

Grevin 53. gününde olan Bakırköy Belediyesi işçilerinin eylemine 35 ilden gelen Belediye-İş Sendikası üyeleri de destek verdi. İşçiler Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda yağmura rağmen taleplerin kabul edilmesi için belediye yönetimine çağrıda bulundu.

BİNLERCE İŞÇİ BULUŞTU

Binlerce işçinin katıldığı eylemde “Bakırköy işçisi yalnız değildir”, “En büyük güç örgütlü güçtür” yazılı pankartlar açılırken, sık sık “Faşizme karşı omuz omuza”, “Sadaka değil hakkımızı istiyoruz” sloganları atıldı.

YURDAKUL: SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİZ

Mitingde konuşan Belediye-İş Genel Başkanı Nihat Yurdakul, işçilerin verdiği mücadelenin hak, adalet ve demokrasi mücadelesi olduğunu vurguladı. Yurdakul, “Bakırköy Belediyesi başkanı bizim bu mücadelemizi hafif ve basit görebilir. Ama bizim için bu mücadele, çocuklarımızın geleceğidir. Bu mücadele bizim alınterimiz, onurumuz içindir. Sonuna kadar devam edeceğiz” dedi.

CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nun işçilerin aldığı maaş konusunda istişare kuruluna aldatıcı rakamlar verdiğini söyleyen Yurdakul, “İşçilerin her ay 13-14 bin TL ücret aldığını söylemişsin. Kim 13 bin TL alıyor? Gel şuraya da ülkenin dört bir yanından buraya gelen işçilere sor kaç para aldıklarını” şeklinde konuştu.

‘BAKIRKÖY İŞÇİLERİ Mİ YÜK’

Yurdakul, halkın kullanamadığı havaalanlarına, hastanelere ve köprülere milyonlarca dolar ödendiğini dile getirdi ve şöyle konuştu: “Her kurumdan 4-5 maaş alanlar yük değil de, Bakırköy işçileri mi yük sayın başkan?”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!