161 Bin TL Maaş Alan Vakıf Müdürü ‘Ecdadının Amel Defteri’ için Çalışıyormuş

Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Erdoğan’ın sarayında düzenlenen bir etkinlikte konuştu. Ersoy, “Vakıf kuran ecdadımızın öldükten sonra da amel defterlerinin kapanmamasına özen gösteriyor, dünyayı merhamet ve şefkatle kuşatmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Zira vakıf, ölüme meydan okumaktır,” dedi. Aynı zamanda Kuveyt Türk yönetim kurulu üyesi de olan Ersoy’un aylık gelirinin 161 bin lira olduğu ortaya çıkmıştı.

featured

ANKARA – Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğünce saraydaki kongre ve kültür nerkezinde düzenlenen, “Merhametin Dili Kuş Dili Vakıf Haftası Toplantısı”nda konuştu.

AKP Şefi/Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı toplantıda, tüm gayret ve çalışmalarının, “kurumun menfaatini gözetmek ve Genel Müdürlüğü, türlü mesnetsiz ithamlarla karşı karşıya bırakma çabalarını boşa çıkarmak olduğunu” belirten Ersoy, yaptıkları çalışmalarda, Erdoğan’ın desteğini, Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’un katkılarını aldıklarını ileri sürdü.

Ersoy, sosyal devlet kavramında, imaretlerin katkısının büyük olduğuna inandıklarını dile getirerek, şunları söyledi: “Bu emanetin duası ile bedduası ile muhatabının da biz olduğumuzu, başında bulunduğumuz kurumun sorumluluğunun ve vebalinin ağır olduğunun şuurundayız. Vakıf kuran ecdadımızın öldükten sonra da amel defterlerinin kapanmamasına özen gösteriyor, dünyayı merhamet ve şefkatle kuşatmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Zira vakıf, ölüme meydan okumaktır.”

161 BİN LİRA MAAŞ

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’un ayda 161 bin 928 TL lira maaş aldığını açıklamıştı. Yavuzyılmaz, aynı zamanda Kuveyt Türk yönetim kurulu üyesi olan Burhan Ersoy’un maaşını Kuveyt Türk 2021 Genel Kurul Tutanağı’na dayanarak hesapladığını belirtmiş, buna göre Ersoy’un Vakıflar’daki görevinden aylık 14 bin 917 TL, Kuveyt Türk yönetim kurulu üyeliğinden aylık 62 bin 455 TL ve kâr payı 84 bin 556 TL olmak üzere toplam aylık gelirinin 161 bin 928 TL olduğunu kaydetmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!