Yandaş Medyanın ‘Yürekleri Isıtan Haberine’ Tepki Yağdı

Et7TawzXEAAp0Np
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye devletinin kıyaklarıyla kollanan tekeller, haber ajanslarına ve medya yayın organlarına el atınca habercilik yerine gerçekleri gizleme ve çarpıtma yarışına giriyorlar. DHA’da bu çizgide medya ve habercilik sektörüne sonrada gir(diril)miş ajanslardan biri olarak gerçeklerin üzerini örtmeye çalışırken kendi üzerini açıyor.

Demirören Haber Ajansı (DHA), İstanbul Taksim’de bir alt geçitte yerde yatan bir vatandaş ile kedinin birlikte yatması için kullandığı “Taksim alt geçitte yürekleri ısıtan görüntü” başlığı ve paylaşımı takipçileri tarafından tepkiyle karşılandı.

DHA’da Hasan Yıldırım ve Özgür Eren imzalı “Taksim alt geçitte yürekleri ısıtan görüntü” başlıklı haberde, evsiz bir vatandaş ve bir kedinin fotoğrafları paylaşıldı. 

Haberde, “Hemen her gün binlerce insanın geçiş noktası olan Taksim Alt Geçitte yerde yatan kişi, battaniyesini sokak kedisi ile paylaştı. Beline kadar battaniye ile örtülü kedi ile derin uykudaki kişinin bu görüntüleri yürekleri ısıttı. Kimi onları görmezden gelerek hızla uzaklaşırken kimileri de yerde yatan kediyi sevdi.” ifadeleri kullanıldı.

DHA’nın sosyal medya paylaşımına gelen tepkilerden bazıları şu şekilde:

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!