Tokat Hapishanesi’nde Koğuşa Polis Baskını: İki Tutsaktan Haber Alınamıyor

Tokat T Tipi Hapishanesi'nde koğuşları basan polislerin Hasan Ortaç ve Mustafa Okçu isimli iki tutsağı darp ederek kendileriyle götürdüğü ve durumları hakkında bilgi edinilmediği aktarıldı.

featured

TOKAT – Tokat T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutuklu Fırat Darı’nın kardeşi Ahmet Darı, haftalık telefon görüş hakkı ile Pazartesi günü kendisini arayan ağabeyinin koğuşlarına gardiyanlar ve polisler tarafından baskın düzenlediğini aktardı. Koğuşta arama yapan gardiyan ve polislerin eşyaları dağıtıklarını paylaşan Ahmet Darı, bu duruma itiraz eden birçok tutsağın ise darp edildiğini belirtti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; aramanın ardından polislerin bir müddet sonra tekrar koğuşa geri geldiklerini ve Hasan Ortaç ile Mustafa Okçu adında iki ktutsağı koğuştan darp ederek zorla alıp götürdüklerini söyleyen Darı, tutukluların nereye götürüldüğüne dair ise herhangi bir bilgi verilmemesi nedeniyle arkadaşlarının endişeli olduğunu kaydetti.

Son zamanlarda benzer baskıların arttığını, kamuoyunun baskısı olmadığı taktirde hapishane idaresinin bu yöntemi bitirmeyeceğini belirten Fırat Darı, duyarlılık çağrısında bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!