İSTANBUL – Sermaye devletinin erkek egemen düzeni, kadın cinayetlerini engelleyemediği gibi bireysel silahlanmanın önünü açması da kadınların cinsiyetçi erkekler tarafından ateşli silahlarla katledilmesine zemin hazırlıyor.

Olay dün gece Arnavutköy’de yaşandı. İmrahor Mahallesi’ndeki evinde 48 yaşındaki eşi A.Ç ile tartışan 48 yaşındaki T.Ç isimli erkek, karısını silahla başından vurdu.

Olayın ardından Arnavutköy Yavuz Selim Polis Merkezi’ne giden T.Ç, “Karımı silahla kafasından vurdum” diyerek teslim oldu. İmrahor Mahallesi’ndeki eve çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından kadın ambulansla Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İlgili Haber:  Bir Kadın Kurban Daha!

Arnavutköy Yavuz Selim Polis Merkezi’ne giderek teslim olan şüpheli T.Ç, ifadesinde uzun yıllardır eşiyle kıskançlık nedeniyle kavgalar yaşadığını söyledi. Olay gecesi de yine karısıyla tartıştığını söyleyen T.Ç, tartışmanın büyümesi üzerine elindeki silahı eşi A.Ç.’yi korkutmak amacıyla doğrulttuğunu ve o sırada da silahın ateş alarak eşini başından vurduğunu öne sürdü. Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen T.Ç. tutuklanarak Metris Cezaevine gönderilirken, başından vurularak ağır yaralanan kadının ise hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.