Sosyal Medya Paylaşımları ‘Delil’ Sayıldı: 19 İlde 49 Gözaltı

19 ilde 49 kişi gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterildi.

featured

ANKARA – Sermaye devleti halk kitleleri, devrimciler ve muhalifler üzerindeki baskıyı sistematik olarak arttırıyor. Burjuva demokrasisilerinde bir soruşturma için hukuki gerekçe sayılamayacak herşey, sermaye devleti tarafından ‘örgüt üyeliğine delil’ veya ‘yasa dışı örgüte yardım ve yataklık’ sayılıyor.

TC İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 19 ilde düzenlenen ev baskınlarında 49 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

GEREKÇE, SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

İstanbul, Adana, Urfa, Şırnak, Ağrı, Batman, Bilecik, Erzurum, Düzce, Edirne, Eskişehir, Antep, Maraş, Kilis, Kocaeli, Manisa, Muş, Samsun ve Siirt’te düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınanların; sosyal medya hesapları üzerinden ‘terör örgütü propagandası’ yaptıkları, ‘terör örgütüne üye olma’ ve ‘terör örgütüne yardım ve yataklık etme’ suçlarını işledikleri iddia edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!