Sinbo Direnişi Sürüyor

EwsLRWtWYAcZR4f
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL – Sinbo fabrikasında çalışan Dilbent Türker’in 25/2 (Kod 29) gerekçe gösterilerek işten atılmasına ve sendikalı işçilere disiplin cezası verilmesine karşı başlatılan direniş sürüyor.

Tüm Otomotiv ve Metal işçileri Sendikas’na(TOMİS) üye oldukları için işten atılan, uzun süren kararlı bir mücadele ile işe geri alınan daha sonra Kod 29’la tekrar işten çıkarılan Sinbo işçileri, direnişlerinde 51 günü geri bıraktı.

‘Hızla hazırladığı saldırıyı sonuca ulaştırarak 21 Ocak sabahı iftiralarla 25/2 maddesini (Kod 29) kullanarak tazminatsız bir şekilde işten atıldım. Tüm Sinbo işçilerinin de farkında olduğu bu oyunu bozacağız. Oynanan oyunun içerisinde yer alan herkes, bunun hukuki bedelini ödeyeceğini de bilmelidir’ diyerek işten atılma sürecini anlatmıştı.

Konuyla ilgili TOMİS de: ‘Direnişin kazanımına tahammül edemeyen Sinbo yönetimi, bu sefer de devreye madde 25/2’yi (yani kod 29’u) soktu. Ücretsiz izni püskürtüp işbaşı yapan üyelerimizden birini, alçakça bir yöntemle, yalan ve iftiralarla işten attı. Şimdi onun için de fabrika önünde direnişimiz sürüyor. Sinbo’da yeniden direnişimizin bugün 9. günü. Dün ücretsiz izni püskürtmüştük, bugün de madde 25/2’yi (yani kod 29’u) püskürteceğiz’ açıklaması yapmıştı.

Bu Yazıya Tepki Ver
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!