02:16

Sermaye Devleti Hatay’da Dayanışma Merkezine Saldırıyor

Depremzedeler için yemek dağıtımı ve çadır imkanı bulunan Defne Sevgi Parkı’na bugün polis ve AFAD ekipleri giderek parkın boşaltılmasını istedi ve 18:00'a kadar süre verildi.

HATAY – Siyasi iktidar, deprem bölgelerinde tahakkümünü yeniden kurma çalışmalarına devam ediyor. Depremlerden günler sonra Hatay’a çok yetersiz bir arama-kurtarma gücü ile gelebilen, kurtulanlara yönelik çalışmalarda da okların hedefi olan siyasi iktidar, bölgede insanlara barınma, yemek ve sağlık hizmetlerini sağlayan demokratik ve muhalif kurumlara saldırdı.

TEM Polisleri ve AFAD, Hatay’ın Defne ilçesindeki Sevgi Parkı’na gelerek park ve civarında konuşlanan demokratik ve muhalif kurumları tehdit etti. Yüzlerce insana barınma, sağlık ve yiyecek hizmetini karşılıksız veren kurumlardan çadırların sökülmesi ve alanın terk edilmesi istendi.

TTB’nin sağlık merkezi,İBB’nin veteriner hizmet noktasıda olan parkın boşaltılmasıyla ilgili yazılı bir tebliğ olmadığı öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!