Sendikaya Üye Olan 168 İşçiyi İşten Atan Şirket Yöneticilerine Hapis Cezası

DİSK'e bağlı Nakliyat-İş Sendikası'nda örgütlenen işçileri istifa etmeye zorlayan; istifa etmeyen 168 işçiyi işten atan MEDLOG Lojistik yöneticilerine hapis cezası verildi.

featured

İSTANBUL – MEDLOG Lojistik’teki işçiler 2016’da DİSK’e bağlı Nakliyat-İş’te örgütlenmeye başlamış; İstanbul, İzmir, Mersin, Gemlik, İskenderun, Samsun ve Tekirdağ’daki işletmelerde örgütlenen işçilere de işveren tarafından da sendikadan istifa etmeleri konusunda baskı yapılmıştı. Baskı ve tehditlere rağmen sendikadan istifa etmeyen 168 işçi de bu süreçte işten atılmıştı.

Aylarca süren direnişin ardından işçiler hukuki alanda zafer kazandı. İşçilerin tamamı işe iade davalarını kazanırken kıdem ve ihbar tazminatlarının yanı sıra sendikal tazminat da kazandı.

ŞİRKET YÖNETİCİLERE HAPİS CEZASI

Nakliyat-İş’in şirket yönetcileri hakkında yaptıpı suç duyurusunun ardından açılan davada işçilere baskı yapan 4 işveren vekilli 6’şar ay 7’şer gün hapis cezasına çarptırıldı. Cezaları da 1/4 oranında artırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_rm_
Şaşırmış
https://devrimcidusun.org/wp-content/uploads/2021/04/1.png
Giriş Yap

Devrimci Düşün Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!